Redaktionen för Tidningen cancervården

Chefredaktör

Ulrika Persson

Onkologiska kliniken

Radioterapiavdelningen, Radiumhemmet
Karolinska Universitetssjukhuset
171 76 Stockholm
arb: 070-484 12 72

E-post: ulrika.persson@karolinska.se

Ansvarig utgivare

Cecilia Olsson, ordförande, Sjuksköterskor i Cancervård
e-post: cecilia.olsson@kau.se

 

Redaktion

 

Annette Holst-Hansson
Fakulteten för Hälsa och samhälle, Omvårdnad
Malmö Högskola
205 06 Malmö
E-post: annette.holst.hansson@mah.se

 

Karin Wieselblad
E-post: karin.wieselblad@karolinska.se

 

Kicki Klaeson
E-post: kicki.klaeson@telia.com

 

Maria Roos
E-post: mailto:maria.roos2@regionorebrolan.se

 

Leave a Reply